top of page

HEBREW ONLY

ליווי תהליכים אישיים

נעים להכיר, אני סביון שנהר, אני מלווה תהליכים אישיים. 
אני מטפלת באנשים שמתמודדים עם תסמינים פסיכוסומטיים, תקיעות, הצפה, חרדה בעזרת טיפול ב"התמקדות" Focusing Oriented Therapy או בקיצור FOT. מטופלות שלי מתארות הקלה פיזית ורגשית. הן מתחברות למשאבים שלהן, לתחושת המסוגלות שלהן, לטוב העמוק הפנימי שלהן, לאינטואיציה שלהן, לגוף שלהן. 

ב"התמקדות" אנחנו יוצרים מרחב להכיר את חלקי העצמי שלנו, לשהות איתם, לעצב אותם, לברר את הצרכים שלהם, לפתח איתם וביניהם מערכות יחסים, לאפשר להם להתבטא ולהשתנות. "התמקדות" היא כלי להסתכלות פנימית ולטרנספורמציה.

למדתי במרכז לרפואת גוף נפש ברמה"ש והוסמכתי ע"י המרכז הבינלאומי להתמקדות בניו-יורק.

אני מקבלת בקליניקה שלי ביפו. 

זמן המתנה לפגישה ראשונה - כשבוע 

טיפול בהתמקדות, צמיחה

יצירת קשר

  • Whatsapp

מהי "התמקדות"? 
 
ה"התמקדות" היא טיפול שיחתי במצב מדיטטיבי. שיטת ההתמקדות שייכת לזרם ההומניסטי, היא מבוססת מחקר ודוגלת בגישת הלקוח במרכז (Client Oriented Therapy). זו שיטה חוויתית ואינטגרטיבית: רגש, שכל, גוף- ומכאן נובעת האפקטיביות שלה. 

ה"התמקדות" פותחה פותחה ע"י יוג'ין ג'נדלין וממשיכת דרכו אן ויזר קורנל. ה"התמקדות" צמחה מתוך מחקר פורץ דרך שביקש לברר מה עושה טיפול למוצלח, מהו גורם להצלחה (או כשלון) של תהליך פסיכותרפי. טיפול מוצלח הוגדר ככזה ע"י המטופל, ע"י המטפל וע"י הסביבה. התברר כי מטופלים שנמצאים בהקשבה פנימית ומדברים מתוך חוויה בזמן אמת הם אלו שהתהליך שלהם נשא פרי.  

 
ב"התמקדות" אנחנו ניגשים לגוף מתוך הסתכלות פנימית עמוקה, במרחב בטוח ובקבלה רדיקלית של מה שמגיע, מבוע פנימי של ידע, של התרחשות ושל ממשות. בכר הפורה של ההויה אנחנו פותחים את המשמעויות, אלה שמקופלות בפנים ואלה שמתהוות מולנו בזמן אמת מעצם השהייה איתן. 
 
ה"התמקדות" היא מרחב שמציע תהליך של בירור, ביטוי, קבלה, גילוי וריפוי. זו שיטה מבוססת גוף, במובן הרחב, על כל רבדיו - הפיזי, הרגשי, הקוגניטיבי, המנטלי, הרוחני, האנרגטי  - הגוף השלם. מתוך הגוף אנחנו צוללים למרחב לימינלי, ל-היות עצמו, לדבר הגולמי הזה שאין לו שם  אבל הוא קיים, אותו הדבר שתמיד היה שם ותמיד יהיה שם, אני עצמי בנוכחות ובמלאות. 
 
אנחנו שוהים עם התחושות, מתוודעים אליהן ומבררים אותם. ממה הן עשויות, מה מפעיל אותן, את מה הן מפעילות, מה הן מבקשות. ממה עשוי ומתהווה, ברגע זה ממש, אותו דבר חמקמק נזיל ושקפקף המכונה "אני".   
 

סביון שנהר בקליניקה

מזומנות ומוזמנים להתנסות איתי ב"התמקדות". נשהה באזור הגבול בין מה שידוע לבין מה שעומד להיות ידוע. נאפשר לעצמנו את חופש המורכבוּת. נצא למסע עמוק, ממשי, מפתיע, לעיתים מאתגר, אך בהחלט מתגמל. ניגש אל הגלוי ואל הסמוי, אל חלקי העצמי שלנו, כדי לעשות להם מקום, לקבל אותם כפי שהם ממש, להרשות לעצמנו לחוות אותם, לעבוד איתם, לאפשר להם להשתנות, להתקרב לעצמנו ולהתהוות מחדש. 

אפשר לקבוע מפגש חד פעמי. ה"התמקדות" קורית כבר במפגש הראשון. יחד עם זאת, מומלץ להתמיד במפגש שבועי כדי להעמיק בתהליך וליצור תהליך אפקטיבי, במציאות הפנימית והחיצונית גם יחד.
 

The international focusing institute

בואו לקרוא עוד בבלוג, בקטגוריות ליווי רגשי והתמקדות 

bottom of page